Fudbaleri našeg Željezničara su na Koševu remizirali sa domaćim Sarajevom odigravši utakmicu bez golova.

Veliki derbi između Sarajeva i Željezničara je odigran na Koševu pred oko 25000 gledalaca. Željo je imao veliku podršku tokom 90 minuta sa južne i dijela zapadne tribine. Ipak, puleni Milomira Odovića nisu uspjeli ubilježiti petu pobjedu u nizu, te su se sa Koševa vratili sa jednim bodom.

U prvom dijelu prvog poluvremena je Sarajevo imalo nekoliko prilika, a isticao se Benko. Pred kraj prvog dijela, Kokot je dva puta ugrozio gol Sarajeva, ali se rezultat nije mijenjao.

Drugi dio otvara Željo sa dvije dobre prilike. Prvo je jedan od najboljih pojedinaca na današnjem susretu, Amir Hadžiahmetović, ukrao loptu, prošao pored nekoliko domaćih fudbalera, te šutirao pored lijeve stative gola Delača. Nekoliko minuta poslije Đelmić šutira pored gola. Do kraja su Plavi pokušavali doći do pobjedonosnog gola, ali je na semaforu ostalo 0:0.

U narednom kolu, za sedam dana, Željezničar na svojoj Grbavici dočekuje ekipu Travnika.