Fudbaleri Željezničara su u okviru 28. kola Premijer lige BiH savladali Široki Brijeg sa 1:0.

U trećoj minuti velika šansa za Želju. Boljević je ubacio, Amoah vratio, a Mekić iz sjajne situacije šutirao u Puljića U 16. minuti nakon kornera Mašić šutira glavom preko našeg gola. Galić je ubacio u 32. minuti, Krpić glavom šutirao, a Puljić odbranio.

Radinovićev udarac iskosa iz 39. minute ide preko gola gostiju. Štilić u 42. minuti dobra ubacuje, a Boljević glavom šutira u dobro postavljenog Puljića. I udarac Amoaha iz 45. minute odlazi preko gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Željo je poveo u 48. minuti. Radovac je podvalio za Mekić,a ovaj petom dodao do Boljevića koji ubacuje, a Sulejman Krpić glavom pogađa za 1:0.

U 70. minuti nakon kornera Mahmić šutira malo preko gola. Radovac u 74. minuti snažno šutira, ali lopta ide malo preko prečke. Minutu poslije Amoah iskosa šutira, lopta ide pored gola.

Željezničar: Muftić – Galić, Selimović, Cavnić, Radinović – Mekić, Karić – Amoah, Štilić, Boljević – Krpić. Još su igrali: Radovac, Mahmić, Drljo, Zubanović, Ovčina.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv GOŠK-a. Susret u Gabeli počinje u 16:00 sati.

Fotogaleriju sa utakmice možete pogledati ovdje.