Naši omladinci su igrali utakmice 2. kola Omladinske Premijer Lige BiH. Juniori su savladali Široki Brijeg sa 2:1, dok su kadeti bili bolji rezultatom 3:2.

Juniori Željezničara savladali su vršnjake Širokog Brijega rezultatom 2:1. Domaći su poveli golom Sabljića u 8. minuti, ipak puleni Edisa Mulalića su preokrenuli rezultat golovima Hasanovića iz 35. minute te kapitena Alihodžića iz 75. minute.

Plavi su igrali u sastavu: Emir Ćutahija, Adnan Alihodžić (C), Ismail Duraković, Kemal Osmanković, Kerim Palić, Dino Hasanović, Amer Hiroš, Ajdin Mujagić, Benjamin Šehić (od 59. Tarik Handžić), Emrah Omerdić (od 79. Elmedin Ejubović), Muris Midžić.

Nakon dvije utakmice juniori imaju šest bodova i dijele prvu poziciju sa Zrinjskim i Čelikom.

Također, i kadeti Plavih su ubilježili tri boda u Širokom. Golovima Behrama i Memića Željo je na poluvremenu vodio sa 2:0. U 49. minuti Knežević je smanjio na 1:2, a sedam minuta poslije Bijedić pogađa sa 3:1. Konačnih 3:2 postavio je svojim drugim golom Knežević.

Željo je nastupao u sastavu: Abdulahović, Kurtović, Islami (od 59. Mostarlić), Tukić, Mehuljić, Behram, Žerić, Bijedić (od 61. Mulahusejnović), Babić (od 78. Maslo), Hasanović i Memić (od 49. Šubo).

Naka dva odigrana kola, kadeti imaju tri boda.

Naredno kolo omladinci dočekuju ekipe Slavije.