Fudbaleri Željezničara su u okviru 1. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Leotarom 1:1.

U petoj minuti Cocalić glavom šutira pored gola nakon ubačaja Štilića iz kornera. Subašić šutira u sedmoj minuti, Puletić brani. U 14. minuri Muftić jako lijepo paradom brani udarac Čubrila sa 25 metara. Gosti su poveli u 19. minuti nakon pogotka Todorovića iskosa. Na 1:1 poravnao je Edin Cocalić. Beganović je ubacio, a Cocalić petom sjajno pogodio mrežu Leotara. Santos pokušava u 40. minuti, Puletić brani. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:1.

Štilićev volej iz 57. minute hvata Puletić. Karić nakon brze kontre Leotara šutira u 64. minuti, Muftić brani. Beća u 80. minuti odigrava za Štilića čiji udarac sjajno brani Puletić. Pokušaj iskosa Štilića u 85. minuti ide pored gola. Santos sjajno prolazi u 86. minuti, udarac ide pored gola. Još jedan pokušaj Štilića u 88. minuti brani Puletić. U 91. minuti Todorić šutira malo pored našeg gola, a u narednom napadu Beća se ne snalazi najbolje pred golom Leotara.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Zrinjskog. Susret u Mostaru igra se od 21:00 sati.

Željezničar: Muftić – Šehić, Cocalić, Kosorić, Vego – Hodžić, Mekić – Subašić, Štilić, Santos – Beganović. Još su igrali: Haračić, Beća.
Leotar: Puletić, Milović, Đajić, Čubrilo, Todorović, Aćimović, Perišić, Matković, Đuderija, Cvetković, Pervan.