Fudbaleri Željezničara su u okviru zaostale utakmice 18. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Sarajevom 0:0.

Drljo ubacuje u drugoj minuti, Santos glavom šutira preko gola. Domaći su zaprijetili preko Ziljkića i Ćatakovića, ali su defanzivci Plavih izblokirali udarce. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

U 47. minuti Plavi su tražili penal nakon starta nad Santosom. Minutu poslije Ziljkić prijeti iskosa, lopta ide pored gola. Sjajna šansa za Želju u 52. minuti. Drljo je ubacio iz kornera, Cocalić šutira, a na gol liniji loptu hvata Šahinović.

Ziljkić u 70. minuti šutira, Muftić odbija, a Avramovski šutira preko gola. Beganović ubacuje u 79. mintuti, Krpić glavom šutira pored gola. Džafić iskosa šutira u 81. minuti, Jašarević blokira u korner.

Željezničar: Muftić – Galić, Kosorić, Cocalić, Jašarević – Hodžić, Mekić – Drljo, Beganović, Santos – Krpić. Još su igrali: Amoah, Hodžić (99), Štilić.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Sloge Meridian. Susret u Modriči počinje u 15:00 sati.