Fudbaleri Željezničara su u okviru 7. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Sarajevom 2:2.

Udarac Varešanovića iz pete minute brani Bender. Santos šutira u 23. minuti, Šahinović brani. Štilić sjajno pokušava iz slobodnog udarca u 35. minuti, Šahinović brani. Hajdarević u 40. minuti snažno šutira, Šahinović krajnjim naporom izbacuje u korner. Varešanović nakon solo prodora u 42. minuti šutira pored našeg gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Sarajevo u vodstvo dolazi u 48. minuti. Nakon kornera lopta pogađa u ruku fudbalera Plavih, a glavni sudija pokazuje na bijelu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Ivan Ikić.

Štilić šutira nakon duge akcije Plavih u 62. minuti, lopta ide preko gola. Samo dvije minute poslije Amoah šutira iskosa, Šahinović brani. U 77. minuti bilo je 0:2. Ahmetović je gurnuo za Musu koji iskosa dolazi do gola i postiže pogodak. Željezničar gol postiže u 87. minuti. Bekrić je ubacio iz kornera, a Haračić glavom pogodio.

Konačnih 2:2 postavlja Samir Bekrić u 95. minuti susreta sjajnim golom iz slobodnjaka.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu u Posušju. Susret počinje u 17:30 sati.