Fudbaleri Željezničara su u okviru 24. kola WWIN Lige BiH poraženi od Veleža sa 1:0.

U 12. minuti Drljo ubacuje, a Krpić glavom šutira malo preko gola gostiju. Suljić u 22. minuti šutira sa 20 metara, lopta ide preko gola. Krpić u 32. minuti odigrava za Radovca koji šutira sa 16 metara, Hadžikić izbacuje u korner. Boljević iskosa u 35. minuti pokušava, ali njegov udarac ide iznad gola Veleža.

Drljo u 37. minuti iskosa šutira, Hadžikić ponovo odbija u korner. U 40. minuti sjajna šansa za Plave, Boljević je ubacio iz prekida, a Cocalić glavom šutirao tik pored stative. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

U 51. minuti opasan napad Plavih nakon ubačaja Drlje sa lijeve strane, ali odbrana Veleža u posljednji trenutak otklanja opasnost. Velež je poveo u 52. minuti. Nakon ubačaja sa desne strane lopta dolazi do Dine Halilovića koji matira Muftića za 0:1.

Mekićev udarac iz 65. minute brani Hadžikić. Šest minuta poslije Drljin udarac iskosa šutira preko gola.

Željezničar: Muftić – Selimović, Cavnić, Cocalić – Galić, Mijić, Radovac, Drljo – Amoah, Boljević, Krpić. Još su igrali: Mekić, Haračić, Štilić,

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Sloge. Susret u Modriči počinje u 14:00 sati.