Fudbaleri Željezničara su u okviru 14. kola m:tel Premijer lige BiH poraženi od Širokog Brijega sa 1:0.

U četvrtoj minuti Bagarić prolazi po našoj desnoj stani, šutira, Bender brani. U šestoj minuti sjajna akcija Želje, Santos je oboren u kaznenom prostoru, ali glavni sudija se nije oglašavao. U nastavku akcije ispred Beće u posljednji trenutak spašava Mašić. U 15. minuti nakon prekida Amoah sa pet metara šutira preko gola.

Lukić iskosa opasno prijeti u 25. minuti, lopta ide preko gola Želje. Željo prijeti u 39. minuti, nakon ubačaja lopta dolazi do Amoaha koji glavom šutira, ali Josipović brani. U narednom napadu Bagarić sa distance šutira pored našeg gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Dobra šansa za naš tim u 57. minuti. Štilić je sjajno driblao, gurnuo za Santosa koji prolazi svog čuvara, šutira, ali Josipović sjajno brani. Dvije minute poslije velika šansa za domaće, Bruno sa pet metara iskosa šutira preko gola.

Široki je poveo u 60. minuti. Bagarić je prošao po strani, ušao u sredinu, šutirao i pogodio mrežu našeg gola. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Narednu utakmicu u Premijer ligi BiH Željezničar igra u subotu protiv Veleža. Susret na Grbavici počinje u 17:00 sati.