Željezničar je u pripremnom susretu savladao Vršac sa 2:1, a nakon meča se obratio šef struke, Bruno Akrapović.

– Izgleda da smo se navikli da damo avans protivniku pa da onda počnemo igrati. Imali smo lošu fazu prvih 10-15 minuta gdje smo dozvolili protivniku da iz naših grešaka profitira, što je unijelo nervozu u naše redove. To smo poslije popravili boljim protokom lopte, proigravanjima, ubačajima i dobrim prilikama koje su uslijedile. Nismo ih iskoristili, ali zabili smo kao i oni iz penala.

– Ono što smo htjeli jeste da budemo fizički spremni i radimo na taktičkim stvarima, to je dosta dobro bilo ako izuzmemo neke situacije gdje smo konfuzni bili u prvim momentima. To treba da popravimo, da budemo budni od prve minute.

– U drugom poluvremenu bilo je dosta promjena zbog grube igre i s jedne i s druge strane. Rekao sam momcima nakon prvog poluvremena da i oni odgovore, jer moramo na grubu igru odgovoriti grubom igrom. Ovo je bila više utakmica za jedan ‘team building‘.