Fudbaleri našeg Željezničara u okviru 11. kola BH Telecom Premijer lige BiH savladali Sarajevo sa 1:0.

U desetoj minuti prva prilika. Kosorić dugom loptom pronalazi Kokota, ovaj ubacuje za Tiaga koji glavom šutira pored gola. Minutu poslije ponovo Kokot lucidno ubacuje, ovaj put Beganović šutira preko gola. Nakon kornera u 13. minuti Benko šutira glavom pored našeg gola.

Tiago u 16. minuti snažno šutira, a Delač dosta nesigurno na kraju hvata loptu. Dvije minute poslije Memija prolazi po strani, dodaje do Đelmića čiji ubačaj ne pronalazi saigrače. U 20. minuti Đelmić šutira pored gola. U narednom napadu Benko prijeti, ali bez veće opasnosti.

Agilni Duljević u 24. minuti šutira sa 20 metara, ali je Antolović bio siguran. U 26. minuti je Grbavica proključala. Jovan Blagojević je snažno šutirao, a Tiago dotakao loptu što je prevarilo Delača, te je na semaforu bilo 1:0 za Plave. Tri minute prije kraja prvog dijela, Duljeviću neočekivano dolazi lopta, šutira, ali Kosorić borbeno blokira pokušaj napadača Sarajeva.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, te su Plavi ubilježili veoma bitnu pobjedu. Treba još dodati da je šef struke, Edis Mulalić, pred kraj susreta isključen zbog reagovanja na odluku glavnog sudije.

U petoj minuti nastavka Kokot nakon duplog dodavanja sa Đelmićem šutira, Delač brani, a Beganović odbijenu loptu ne uspijeva ubaciti u mrežu. Četiri minute nakon toga Kokot ubacuje, a Đelmićev udarac odlazi tik pored stative gostujućeg gola. Od 58. minute umjesto Blagojevića je igrao E. Sadiković.

Beganović u 61. minuti šutira, a Delač odlično brani. U narednom napadu Okić iskosa šutira pored gola. U 75. minuti Kokot se riješio svog čuvara, te snažno šutirao pored gola.