Fudbaleri našeg Željezničara su u okviru pripremne utakmice remizirali sa Zrinjskim 1:1.

U trećoj minuti Đelmić šutira iz slobodnog udarca pored gola domaćih. Četiri minute poslije Đelmić ubacuje, a Bogdanović sa pet metara glavom šutira preko gola.

U desetoj minuti Zrinjski je poveo. Nakon kornera najvisočiji u kaznenom prostoru je bio Stevo Nikolić. Posljednjih petnaest minuta Plavi su preuzeli kontolu nad igrom i stvorili nekoliko dobrih prilika. U 36. minuti je nakon divne akcije Beganovića i Đelmića, Bajić šutirao, ali je Dujković pokazao svoje kvalitete.

Pet minuta prije kraja prvog dijela, Dujković je pogriješio, a Bajićev lob udarac odlazi pored gola Mostaraca. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1:0.

U petoj minuti nastavka Radeljić sa 25 metara šutira pored gola. Tri minute poslije duga akcija Plavih, a D. Sadikovićev udarac blokira ispred gola Graovac. Potom su obje ekipe izvršile nekoliko izmjena, te je tempo igre znatno opao.

Sedam minuta prije kraja Graovac šutira pored gola. Pokušao je i Kokot minutu poslije, ali je golman domaćih odbranio. Tri minute prije kraja Željo je došao do poravnanja. Blagojević je ubacio, a nakon velike gužve Secouba Diatta pogodio mrežu domaćina.

Za Želju su igrali: Antolović – Livaja (Šehić), Kosorić (Hodžurda), Bogdanović, Kvesić (Uzelac) – Hadžiahmetović (E. Sadiković), Blagojević, Beganović (D. Sadiković), Đelmić (Farias), Bajić (Diatta), Kokot.