U derbi susretu 2. Kola BH Telecom Premijer lige i cijelog prvenstva, izabranici Amara Osima su slavili nad banjalučkim Borcem rezultatom 1:0.

Oko 6.000 gledalaca na Grbavici je svjedočilo ofanzivnom otvaranju susreta od strane domaćih, koje je golom krunisao reprezentativac Bosne i Hercegovine i kapiten tima u ovom susretu, Muamer Svraka. Svakako vrijedi istaći i bravuroznu intervenciju novajlije Marijana Antolovića nešto ranije nakon šuta Branislava Krunića, kojom je i omogućio Svraki da pogotkom donese vodstvo Plavom timu. Dvadesetčetverogodišnji veznjak je nakon pola sata igre sjajno pogodio sa ruba šesnaesterca na asistenciju Nermina Jamaka.

Do kraja poluvremena bilježimo još prečku Samira Bekrića iz slobodnog udarca, nakon koje je Adilović propustio odličnu priliku da otpadak spremi u mrežu. Uz upisano dodavanje za pogodak, Jamak je na samom startu drugog dijela nesmotrenom i nepotrebnom reakcijom zaradio i crveni karton, otežavši posao saigračima do kraja susreta.

Ipak, pola sata sa igračem više Banjalučani nisu uspjeli iskoristiti da stvore ozbiljnu priliku, da bi u 75. minuti drugi žuti karton Borisa Raspudića donio brojčano poravnanje snaga na terenu.

Ni do kraja susreta Antolović nije imao razloga za brigu, te je još jednom, nakon Travnika, očuvao mrežu netaknutom. Dovoljno je to bilo za prvu pobjedu sezone nad glavnim konkurentom za trofeje prethodnih godina i diobu prvog mjesta na tabeli sa četiri boda nakon dva odigrana kola.

Za Željezničar su u ovom meču nastupili: Antolović , Kvesić, Bogičević, Kerla, B. Čolić, Svraka (od 90. Vasilić), Zolotić, Jamak, Bekrić (od 78. Zeba), Selimović (od 70. Bešlija), Adilović.