Fudbaleri našeg Željezničara su na teškom gostovanju kod Širokog Brijega osvojili jedan bod odigravši 1:1.

Početak utakmice je protekao u ispitivanju snaga, a u 18. minuti Antolović dobija crveni karton zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora. Nakon toga Široki Brijeg ima inicijativu, ali Plavi sa Grbavice dolaze do vodstva. Igrala se 30. minuta kada Kokot ubacuje, a Đelmić glavom matira Soldu.

Do kraja prvog dijela domaći prijete nekoliko puta, ali je Vedran Kjosevski bio na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme je Željo branio svoju prednost, te pokušavao ugroziti gol domaćih preko brzih kontra napada. Ipak, u 70. minuti Široki Brijeg je poravnao rezultat preko Zvonimira Kožulja. Ulaskom Tiaga i Diatte Željo dobija na brzini, a u samom kraju susreta Diatta ne koristi dobru situaciju. U sudijskoj nadoknadi vremena Tiago postiže pogodak koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U nastavku pogledajte video izvještaj sa utakmice.