Željezničar je savladao Tuzla City sa 3:1, a nakon meča obratio se šef struke, Nermin Bašić.

– I prvo i drugo poluvrijeme smo otvorili dobro, ali smo imali puno crnih rupa, nismo se uspjeli do kraja smiriti u kontinuitetu, vraćali smo protivnika u igru sa našim individualnim greškama. Puno smo nekontrolisanih tranzicija imali. Jako teška utakmica iako to rezultat ne govori, gdje smo mi stalno dizali protivnika. Bitni su nam bodovi, ima stvari koje možemo do srijede popraviti, a za neke će trebati vremena. Čestitam momcima na tri boda, bitno je kad imaš puno crnih rupa da pobijediš. Hvala navijačima koji su u tim crnim rupama bili naš 12. igrač. Izmjene su dale doprinos i želim to da napomenem.

– Nikad više sigurnih pasova nismo pogriješili nego danas i naravno da u takvoj situaciji “strada” vezni red. Puno smo im poklonili lopti i ulazili u tranziciju, nismo kontrolisali utakmicu, onda tako ispada da nemaš formaciju, veliki razmak između linija. Mi smo “ubili sami sebe” zato je to tako bilo. Prvih deset minuta je super izgledalo, ali smo se ugasili nakon gola. Moj cilj je da i dalje napadaš nebitno koliko vodiš.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv Igmana. Susret na Grbavici počinje u 18:30 sati.