Željezničar je sjajno nastavio takmičenje u Premijer ligi BiH. Konačan rezultat bio je 4:1 a strijelci u velikoj pobjedi Plavih bili su Selimović, Adilović i Svraka (x2). Jedini gol za domaće postigao je Halilović.

Bila je to najbolja partija Željezničara u posljednjih par mjeseci. Sve je funkcionisalo perfektno, u kadru nije bilo slabog pojedinca. Lijepe akcije, golovi i borbenost, krasili su sjajno pripremljenu ekipu koju je još jednom, s klupe sjajno vodio Amar Osim.

Plavi su golove postigli u pravo vrijeme – poveli su golom Selimovića u 8. minuti, a pola sata kasnije, prednost je udvostručio Adilović.

U nastavku ponovo bolja igra mašindžija. Sa dva pogotka Muamera Svrake, Željezničar je i definitivno osigurao vrijednu pobjedu, a sve što je domaćin uspio napraviti je utješni gol Halilovića u samom finišu susreta.

Recimo još i da je Bekrić promašio penal krajem susreta.

U narednom kolu, Željezničar će ponovo gostovati. Ovaj put protivnik će biti ekipa GOŠK-a iz Gabele.

Za Želju su danas nastupali: Antolović, Čolić, Kvesić, Bogičević, Kerla (od 58. Vasilić), Svraka, Zolotić, Selimović, Bekrić, Adilović (od 77. Ramić), Zeba (od 72. Brković).