Fudbaleri Željezničara nastavili su niz pobjeda današnjim trijumfom u Gabeli. Konačan rezultat bio je 3:2 za tim Amara Osima uz golove Zebe, Selimovića i Adilovića.

Bila je kvalitetna utakmica po vrlo teškim uvjetima i visokoj temperaturi. Plavi su došli u rano vodstvo sjajnim golom Zebe iz slobodnog udarca u 8. minuti, da bi domaći već minut poslije, uspjeli poravnati rezultat.

Ipak, iz jedne sjajne akcije pred sam kraj prvog poluvremena, Željo ponovo dolazi u vodstvo. Igrao se 44. minut a strijelac je bio Selimović, nakon odlične akcije Zebe i Adilovića.

U nastavku, domaćin je bio nešto bolji ali bez mnogo konkretnih prilika. Siguran je bio vratar Plavih Marijan Antolović.

Za visokih 3:1 pogađa Adilović na asistenciju Elvira Čolića, da bi već u narednom napadu uzvratio vrlo dobri Jusufbašić koji je danas bio strijelac oba gola za Gabeljane.

No, više od časnog poraza domaći nisu mogli tako da je ostalo 3:2.