Konačno su odigrani odgođeni susreti 9. kola Omladinske premijer lige sa Rudarom iz Prijedora.

Kadeti i juniori našeg kluba su gostovali u Prijedoru u okviru 10. kola OPL, gdje se nisu proslavili. Prvi su poraženi sa minimalnih 1:0, dok je sraz juniorskih sastava dva kluba završio rezultatom 3:3. U obje konkurencije naši omladinci zauzimaju drugu poziciju na tabeli.

Po kišnom vremenu, pred oko 60 gledalaca, kadetska selekcija Željezničara je poražena golom u 74. minuti susreta, a pobjedu domaćem Rudaru je donio Vuković.

Naš tim je igrao u sastavu: Ćutahija, Alihodžić, Duraković, Aličić, Memija, Beganović, Osmanović (od 68. Zeba), Gojak, Džananović, Hiroš (od 58. Bašović), Ejubović.

Juniori su imali nešto više uspjeha od svojih mlađih kolega, a u remiju od 3:3, mrežu Rudara su pogađali Sadiković, Zaimović i Zečević. Vodstvo od 0:1 je bilo naša jedina rezultatska prednost, a bod nam je donio pogodak Zečevića u 72. minuti.

Boje Željezničara u ovom susretu su branili: Kjosevski, Količić, Sakić, Salčin, Bajić, Sadiković, Hota (od 46. Hasković), Zaimović, Pervan, Kašić (od 55. Zečević), Turčalo (od 53. Hidić).

 

KADETI

  1. Sarajevo            9          7          1          1          14: 2  22
  2. Željezničar        8          7          0          1          26: 7  21
  3. Čelik                    9          6          1          2          13:  6  19
  4. Olimpic               9          5          1          3          24: 11 16
  5. Velež                   9          5          1          3          15: 6  16
  6. Leotar                 9          5          1          3          16:14  16
  7. Borac                  9          5          0          4          24:16  15
  8. Široki Brijeg      9          4          2          3          15: 10  14
  9. Zvijezda Gr.       9          4          1          4          12:13  13
  10. Slavija                 9          4          0          5          12: 11 12
  11. Radnik              9           3          2          4             7: 9   11
  12. Travnik               9          3          2          4            5:23   11
  13. Zrinjski              9           3          0          6            20:20   9
  14. Rudar Pr.           8          1          2          5             9:13    5
  15. GOŠK                 9          0          3          6             9:28    3
  16. Gradina              9          0          1          8             5:37    1

LISTA STRIJELACA
8 golova: Almir Aganspahić (Olimpic), 7 – Đorđe Kremenović (Borac) 6 – Dragan Došlo (Radnik), Dženis Beganović (Željezničar), Emanule Puljić – Vlahić (Zrinjski), Ismar Hasić (Zvijezda Gradačac)

 

JUNIORI

  1. Široki Brijeg     9          8          0          1          30:7    24
  2. Željezničar        8          7          0          1          35:7    21
  3. Sarajevo            9          7          0          2          24:5    21
  4. Borac                  9          7          0          2          21:7    21
  5. Zrinjski               9          5          1          3          31:13  16
  6. Olimpic               9          4          2          3          12:10 14
  7. Čelik                    9          4          2          3          11:15  14
  8. Gradina              9          4          0          5            8:19   12
  9. Rudar Pr.           8          3          2          3             7:14   11
  10. Zvijezda Gr.       9          3          1          5            15:21  10
  11. Slavija                 9          3          1          5          16:25   10
  12. Leotar                 9          2          3          4             9:12     9
  13.  GOŠK                9          2          1          6             4:24     7
  14. Travnik               9          1          2          6             7:19     5
  15. Velež                   9          1          2          6             10:24   5
  16. Radnik                9          0          3          6              7: 26   3

LISTA STRIJELACA
14  golova: Ildar Klarić (Zrinjski), 11 – Riad Bajić (Željezničar), 10 – Armin Hodžić (Željezničar), Alem Plakalo (Sarajevo), 8  – Mirko Marić (Široki Brijeg), 7 –  Ivan Buhač (Široki Brijeg), Bakir Hota (Željezničar)


U 10. kolu 20/21. 10. u obje konkurencije igraju: BIJELJINA: Radnik – GOŠK, MOSTAR: Zrinjski – Čelik, I. SARAJEVO: Slavija – Rudar Prijedor, SARAJEVO: Željezničar – Gradina, GRADAČAC: Zvijezda Gradačac – Olimpic, BANJA LUKA: Borac – Sarajevo, TRAVNIK: Travnik – Velež, ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg – Leotar.

FK Željezničar