Na današnji dan 1971. godine, naš Željezničar je u okviru druge runde Kupa UEFA remizirao sa Bolognom 2:2.

Na stadionu Renato Dall'Ara, pred oko 10.000 gledalaca, 3. decembra 1971. godine sedmerostruki talijanski prvak je ugostio ekipu sarajevskog Željezničara. U prvoj utakmici u Sarajevu rezultat je glasio 1:1, a ovaj put, u Italiji je također bilo neriješeno 2:2, a zbog golova u gostima, naš tim se plasirao u narednu rundu.

Bologna je povela sa 1:0 golom Fedele u 15. minuti. Rezultat je poravnao Božidar Janković u 58. minuti. Ponovo je Fedela doveo domaće u vodstvo u 70. minuti. Ipak, sedam minuta prije kraja, Boško Janković postiže izjednačujući pogodak i odvodi Plave u narednu fazu takmičenja.

U narednoj rundi su Plavi bili bolji od škotskog St. Johnstona sa ukupnih 5:2, a u 1/4 finalu Kupa UEFA je Želju čekao Ferencvaros koji je nakon izvođenja penala na Koševu izbacio naš Klub.

Željezničar je protiv Bologne igrao u sastavu: Janjuš – Bratić, Bećirspahić, Kojović, Katalinski, Hadžiabdić – Sprečo, Jelušić, Deraković, Bukal te Janković. Šef struke je bio Milan Ribar.