Juniori Željezničara su u okviru 5. kola Omladinske Premijer lige BiH savladali domaće Sarajevo sa 4:0.

Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 0:0, a u drugom dijelu ekipa Omera Joldića ubacila je u brzinu više i nadigrala gradskog rivala. Plavi su u vodstvo stigli golom Hamze Gasala. Potom je Željo za samo šest minuta postigao tri gola. Za 2:0 pogodio je David Grubešić, na 3:0 povisio je Enver Kulašić, a konačnih 4:0 postavio je Amar Drina. Tim s Grbavice igrao je u sastavu: Milićević – Em. Mulaosmanović, Drina, Bajrić, Fejzić – Duraković, Beča – Gasal, Karalić, Kulašin – Pehilj. Još su igrali: Mućaj, Pljevljak, El. Mulaosmanović, Grubešić i Ćorić.

Željezničar je nakon pet odigranih kola na trećoj poziciji s deset osvojenih bodova. Na prvom mjestu je Sloboda s 15, a na drugom Zvijezda 09 sa 13 bodova.