Fudbaleri Željezničara su u okviru 20. kola m:tel Premijer lige BiH poraženi od Veleža sa 2:0.

U četvrtoj minuti domaći dolaze u vodstvo. Nakon kornera Zajmović loptu vraća u kazneni prostor gdje se najbolje snalazi Nermin Haskić i pogađa naš gol. Dvije minute poslije Subašić nije dobro zahvatio loptu i ona odlazi pored gola. U narednom napadu Mekićev udarac brani Bogdanović.

U sedmoj minuti Gasal sjajno dribla, dodaje do Bekrića čiji udarac brani golman Veleža. Ponovo Bogdanović brani, ovaj put u 11. minuti brani pokušaj Mekića. Galić je ubacio u 27. minuti, Subašić glavom šutira u Bogdanovića.

Zajmović iskosa u 39. minuti prolazi, ali Bender na vrijeme izlazi i izbacuje u korner. Dvije minute prije kraja prvog dijela Bekrić ubacuje, a Resić na drugoj stativi loše šutira glavom pored gola Veleža. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

U 58. minuti Haskić pokušava sa distance, ali lopta ide daleko iznad našeg gola. U 60. minuti Plavi su tražili drugi žuti karton za Ćosića, ali se glavni sudija nije oglašavao. Dejanović je u u 64. minuti imao priliku, ali njegov udarac ide iznad našeg gola.

U 73. minuti je Subašić zaradio drugi žuti karton, prema odluci sudije Petrovića zbog simuliranja. Samo deset minuta ranije imao je malo drugačiji kriterij. Udarac Beće iskosa iz 90. minute ide malo pored gola. Konačnih 2:0 postavlja Nermin Haskić svojim drugim golom u 92. minuti susreta.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Sarajeva. Derbi na Grbavici počinje u 17:00 sati, a već je počela online prodaja ulaznica.

Velež: Bogdanović – Ćosić, Zeljković, Bajrić, Radović – Radovac, Pršeš, Anđušić, Salčić, Zajmović – Haskić. Još su igrali: Isić, Dejanović, Ovčina, Hasanović, Vehabović,
Željezničar: Bender – Galić, Kosorić, Cocalić, Malić – Hajdarević, Mekić – Gasal, Bekrić, Resić – Subašić. Još su igrali: Štilić, Mujić, Beća,