Fudbaleri Željezničara su u okviru 30. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Sarajevom 1:1.

Suljić iskosa u devetoj minuti šutira pored našeg gola. Minutu prije toga Hodžić je pao u kaznenom prostoru nakon kontakta sa Lazićem, ali glavni sudija se nije oglašavao.

U desetoj minuti domaći dolaze u vodstvo. Nakon nesporazuma Galića i Bendera, Suljić izlazi pred naš gol, Bender mu sjajno brani, potom Varešanović pogađa prečku, a odbijenu loptu u mrežu ubacuje Suljić.

U 19. minuti ponovo nakon kontre Sarajevo prijeti, Hebibović je šutirao sa 20 metara, lopta pogađa stativu. U nastavku akcije Suljić ubacuje, Varešanović šutira pored gola. Gasal u 28. minuti iskosa se lijepo namješta, šutira, ali Dizdarević brani. Resić šutira u petoj minuti nastavka, Dizdarević brani. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

Bekrić ubacuje u 62. minuti iz kornera, Kosorić glavom šutira malo preko gola domaćih. Željezničar do poravnanja dolazi u 66. minuti. Štilić je ubacio, lopta pogodila Dupovca i završila u golu Sarajeva.

Hajdarević šutira u 77. minuti, lopta ide pored gola Sarajeva. U 80. minuti velika šansa za Sarajevo. Šabanović je ubacio, Ahmetović glavom šutirao, a Bender sjajno odbranio.

Narednu utakmicu Željezničar igra u ponedjeljak protiv Radnika. Susret na Grbavici počinje od 19:21 sati.

Željezničar: Bender – Galić, Kosorić, Cocalić, Malić – Mekić, Beća – Gasal, Štilić, Resić – Hodžić. Još su igrali: Subašić, Zec, Hajdarević, Bekrić, Drina.
Sarajevo: Dozdarević – Šabanović, Lazić, Dupovac, Mujakić – Đokanović, Kapić – Hebibović, Varešanović, Suljić – Ahmetović.