Fudbaleri Željezničara su u okviru prijateljske utakmice savladali Sutjesku sa 10:0.

Naš tim je prvi dio igre riješio u svoju korist sa 5:0. Prva dva gola su postigli Veselinović i Bogičević nakon asistencija Štilića. Na 3:0 povisio je Ramović nakon ubačaja Dacića. Pred kraj prvog poluvremena A. Zec na asistenciju Ramovića pogađa za 4:0, a lijep dubinski pas Mehića u gol za 5:0 pretvara Dacić.

Zajmović je sjajnim lobom otvorio drugo poluvrijeme i pogodio za 6:0. Isti igrač je oboren u kaznenom prostoru, a siguran sa 11 metara bio je Krpić. Sadiković sa distance lijepo pogađa za 8:0. Pred kraj susretu su sjajnu akciju izveli Alispahić i Zajmović koji je rutinski pogodio za 9:0. Konačnih 10:0 postavio je Sipović nakon ubačaja Boje.

Zahvaljujemo se FK Sutjeska na dolasku i fer i korektnoj utakmici.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Širokog Brijega. Susret na Pecari igra se od 20 sati.

Željezničar prvo poluvrijeme: Kjosevski – Dacić, Hajdarević, Bogičević, Pavić – Mujezinović, Mehić – A. Zec, Štilić, Veselinović – Ramović.
Željezničar drugo poluvrijeme: Erić – Stevanović, Osmanković, Sipović, Stanić – Sadiković, Alispahić – Subašić, Bojo, Zajmović – Krpić.