Fudbaleri Željezničara su u okviru prve utakmice drugog pretkola Konferencijske lige remizirali sa Neftcijem 2:2.

Željezničar je poveo u 14. minuti. Mekić je sjajno ubacio, a Dženan Haračić je glavom pogodio za veliko slavlje na Grbavici. Udarac Jabera iz 37. minute odlazi preko gola. Gosti su poravnali u 43. minuti. Drina je oboren, glavni sudija nije svirao prekršaj, a u nastavku akcije Lebon pogađa naš gol. Saief u 47. minuti izlazi pred naš gol, iskosa šutira pored gola. Plavi do novog vodstva dolaze u devetoj minuti sudijske nadoknade. Nakon lijepe akcije Amoah pogađa za 2:1.

U 47. minuti Neftci je imao veliku šansu nakon indirekta, ali je Mulalić hrabro spasio naš tim. Dvije minute poslije Krpić krade loptu Brkiću, šutira iskosa, ali golman Neftcija sjajno reaguje. U 62. minuti Lebon iskosa sam neometan prihvata loptu, šutira, ali Mulalić sjajno brani u korner. Mulalić još jednom dobro reaguje u 70. minuti kada je zaustavio udarac Lebona. U šestoj minuti nadoknade Neftci dolazi do poravnanja. Gol je postigao Hajiyev.

Željezničar: Mulalić, Galić, Kosorić, Drina, Jašarević – Mekić, Biber, Amoah, Drljo – Haračić, Krpić. Još je igrao: Ovčina, Gasal, Turanjanin, Dubačkić,

Narednu utakmicu Željezničar igra u četvrtak u Bakuu protiv Neftcija. Susret 1. kola Premijer lige protiv Igmana je odgođen.