Fudbaleri Željezničara su u okviru 23. kola m:tel Premijer lige BiH savladali Velež sa 1:0.

U osmoj minuti dobar napad Veleža, Bender izbacuje ubačaj Anđušića. Dvije minute poslije Haskić izlazi sam pred naš gol, ali Bender odlično brani. Udarac Bekrića iz 36. minute Jovičić odbija u korner. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Sjajna šansa za Plave u 70. minuti. Resić je gurnuo za Malića, ovaj ubacio, lopta se odbila do Resića čiji udarac sa gol linije izbacuje Radovac. Nakon kornera Zec šutira preko gola.

Bender još jednom dobro brani u 74. minuti, udarac Vehabovića odbio je u korner. Resić šutira u 75. minuti, Jovičić brani. Željo opasno prijeti u 79. minuti, nakon ubačaja Resića, Isić u duelu izbacuje loptu tik pored stative. Zajmović u 84. minuti šutira malo pored našeg gola. U 90. minuti velika prilika za Plave. Nekoliko naših igrača je šutiralo, ali su se gosti uspjeli odbraniti.

Minutu poslije nisu uspjeli. Zec je spustio glavom, Beća sjajno primio loptu i pogodio volejom u rašlje Veležovog gola.

Narednu utakmicu Željezničar igra za 14 dana protiv domaćeg Posušja.

Željezničar: Bender – Galić, Cocalić, Kosorić, Malić – Hajdarević, Mekić – Vučenović, Bekrić, Subašić – Hodžić. Još su igrali: Resić, Gasal, Zec, Beća,
Velež: Jovičić – Ćosić, Zeljković, Isić, Salčin – Radovac, Hasanović – Dejanović, Pršeš, Anđušić – Haskić. Još su igrali: Vehabović, Zajmović, Ovčina, Šikalo