Fudbaleri Željezničara su u okviru 1/16 finala Kupa BiH poraženi od Slobode sa 1:0.

U 20. minuti dobra šansa za Plave, udarac Allysona sjajno brani Muminović. Šest minuta poslije Amoah dodaje do Štilića koji se rješava svog čuvara, a potom šutira malo pored gola Slobode. Dvije minute poslije još jedna šansa za naš tim, Amoah je iskosa izašao pred gol, a Muminović još jednom spasio svoj gol.

Udarac Husejnovića iz 34. minute sa distance odlazi pored našeg gola. Ovčina pokušava u 45. minuti iskosa sa 25 metara, lopta ide preko gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Dilaver u 60. minuti glavom šutira preko našeg gola. U 79. minuti dobra šansa za naš tim, Amoah je ubacio, a AlJaber glavom šutirao pored gola. Minutu poslije Krpićev volej na gol liniji blokira Hasanbegović. Sloboda do vodstva i pobjede dolazi u 82. minuti. Kapetanović je povukao loptu i u završnici snažno šutirao i pogodio naš gol.

Željezničar: Mulalić – Ovčina, Drina, Cocalić, Jašarević – Mekić, Ćosić – Amoah, Štilić, Allyson – Krpić. Još su igrali: Biber, Galić, AlJaber, Haračić,

Narednu utakmicu Željezničar igra u ponedjeljak protiv Širokog Brijega. Susret na Grbavici počinje u 18:00 sati.