Fudbaleri Željezničara su u okviru 20. kola m:tel Premijer lige BiH poraženi od Igmana sa 3:1.

Drljo u 8. minuti šutira sa distance, Čeman brani. Minutu poslije Amoah iskosa snažno šutira, lopta ide preko gola. Hrelja u 19. minuti iskosa izlazi pred naš gol, šutira, Bender brani. Igman opasno prijeti u 30. minuti. Nakon gužve lopta dolazi do Mahmića koji šutira preko našeg gola. Hebibović u 32. minuti izlazi sam pred naš gol i šutira pored stative.

Igman je poveo u 34. minuti. Jakupović je ubacio, a Ramić glavom pogodio za 1:0. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

U 52. minuti Željo prijeti nakon kornera, defanzivci blokiraju udarac Cocalića, potom Hajdarević šutira preko gola. Hodžić stariji u 62. minuti gura za Krpića čiji udarac blokira Velić u posljednji trenutak blokira u korner. Nakon kornera Plavi ponovo prijete, lopta ide pored same stative. U narednom napadu Galić šutira, Čeman odbija, a Krpić odbijenu loptu šutira preko gola.

Mekić u 69. minuti šutira, lopta ide malo pored gola. U 75. minuti bilo je 2:0 za Igman. Brzu kontru iskoristio je Ahmetović i pogodio za 2:0. Željo smanjuje u 88. minuti. Jašarević je ubacio, a Krpić pogodio za 2:1.

Konačnih 3:1 postavljeno je u 90. minuti. Bender je oborio Durakovića, a siguran sa 11 metara bio je Bojo.

Željezničar: Bender – Galić, Drina, Cocalić, Jašarević – Hodžić, Hajdarević – Drljo, Mekić, Amoah – Krpić. Još su igrali: Beća, Hodžić,  Bekrić,

Narednu utakmicu Željezničar igra u utorak protiv Zvijezde. Susret na Grbavici počinje u 18:00 sati.