Fudbaleri Željezničara su u okviru 8. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Širokim Brijegom 0:0.

Udarac Juričića iskosa u trećoj minuti hvata Miškić. U devetoj minuti ponovo prijeti Juričić, Miškić i ovaj put hvata loptu. Minuti poslije Subašić šutira u golmana Širokog. U 15. minuti Mekić šutira sa distance preko gola.

Mujan u 22. minuti iskosa gađa, lopta ide pored našeg gola. U 31. minuti velika šansa za naš tim, Subašić je primio loptu i volej udarcem šutira, Miškić sjajno odbranio. Minutu poslije Kosorić sjajno blokira udarac Vukoje. Mekić je u 35. minuti imao veliku priliku, ali njegov udarac fenomenalno brani Miškić. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Drugo poluvrijeme otvara pokušaj Boje iskosa, ali je danas Miškić bio sjajan. U 55. minuti još jednom Subašić gađa, golman Širokog hvata loptu. Blagaić u 88. minuti šutira, Bender brani. Isti igrač je pokušao i u sudijskoj nadoknadi, ali je ostalo 0:0.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Veleža kada obilježava 100 godina postojanja!

Željezničar: Bender – Blažević, Vrhovac, Kosorić, Malić – Crnčević, Mekić – Subašić, Bojo, Mujezinović – Juričić. Još su igrali: Zdunić, Beća,
Široki Brijeg: Miškić, Obšivač, Llanos, Mujan, Paponja, Brekalo, Vukoja, Lukić, Begić, Jurić, Musa.