Fudbaleri Željezničara su u okviru 17. kola Premijer lige BiH poraženi od Veleža sa 1:0.

U drugoj minuti velika šansa za Želju, Haračić se lijepo okrenuo, potom šutirao, ali lopta ide malo pored gola. U 30. minuti je malo nedostajalo da Amoah izađe sam pred gol Veleža, Hrkač je spasio.

U 34. minuti udarac Mekića sa distance brani Hadžikić. Šabić je ubacio u 37. minuti, Haračić šutirao, a Hadžikić odbranio. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Haskić iskosa u 59. minuti šutira, Cocalić dobro reaguje pred golom i otklanja opasnost. Sjajna šansa za Plave u 64. minuti. Amoah je sam istrčao kontru, prevario dva igrača i šutirao malo pored gola Veleža.

Gosti su poveli u 66. minuti. Vehabović je podvalio za Guliashvilija koji iskosa izlazi pred gol i pogađa našu mrežu. U 77. minuti dvije dobre situacije za Plave, ali gosti su dobro blokirali udarce ispred samog gola.

Mekić u 79. minuti šutira, Hadžikić sjajno brani. Selimović glavom šutira u 91. minuti, lopta ide malo preko gola.

Željezničar: Muftić – Ovčina, Cocalić, Selimović, Šehić – AlJaber, Biber – Šabić, Mekić, Amoah – Haračić. Još su igrali: Gasal, Allyson, Štilić, Ćosić,

Narednu utakmicu Željezničar igra 16. decembra protiv GOŠK-a u Gabeli.