Fudbaleri Željezničara su u okviru zaostale utakmice 1. kola Premijer lige BiH savladali Igman sa 1:0.

Amoah u sedmoj minuti iskosa sa desne strane šutira, Ćeman brani. U 19. minuti Jašarević ubacuje, Drljin udarac u posljednji trenutak blokira Dupovac. Igman je imao dobru šansu u 21. minuti, udarac Đorića sa 20 metara sjajno brani Muftić, potom Cocalić blokira pokušaj Ramića.

Drljo šutira u 26. minuti, lopta ide malo pored gola. Oremuš je pokušao u 32. minuti, Muftić odbio u korner. Mekić snažno šutira u 38. minuti, lopta odlazi preko gola gostiju. Bojo je istrčao kontru u 44. minuti, šutirao, Muftić dobro odbranio. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

U 47. minuti Biber sa 25 metara šutira, Ćeman krajnjim naporom brani. Minutu poslije Drljo šutira visoko preko gola. Sjajna akcija Želje u 49. minuti, u završnici Turanjanin šutira, a Ćeman fenomenalno brani.

Još jedna dobra šansa za Plave u 57. minuti, Haračić je ostavio za Amoaha koji šutira malo pored gola Igmana. U 54. minuti Mekić šutira sa ivice kaznenog prostora, malo iskosa, lopta ide pored gola. Nova sjajna šansa u 66. minuti, Amoah je pobjegao Oremušu, gurnuo za Drlju ipak malo prejako.

Željezničar je poveo u 85. minuti. Nakon prekida lopta se odbija do Edina Cocalića koji volej udarcem sjajno pogađa mrežu gostiju.

Željezničar: Muftić – Ovčina, Kosorić, Cocalić, Jašarević – Mekić, Biber – Drljo, Turanjanin, Amoah – Haračić. Još su igrali: Krpić, Galić, Gasal, Rustemović, Allyson.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Veleža. Susret u Vrapčićima se igra od 19:45 sati.