Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice remizirali sa Veležom 0:0.

Brandao u 14. minuti šutira pokraj našeg gola. Dvije minute poslije Bojin udarac odlazi preko gola. U 30. i 32. minuti Fereyra i Andđušić prijete, ali nije bilo veće opasnosti po naš gol. Drugi dio otvara šansa Ćosića iz 48. minute kada šutira pored gola. Lendrićev udarac iz 55. minute je završio pored lijeve stative Veležovog gola, a šut Radovića iz slobodnog udarca odbranio je Muftić. U 72. minuti Bojo lijepo prolazi po desnoj strani, odigrava povratni pas za Zeca čiji udarac odlazi malo preko gola. Bojo u 78. minuti šutira, Bobić sigurno hvata.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Zrinjskog.

Željezničar: Erić – Stevanović, Kosorić, Ikić, Šehić – Bojo, Alispahić – Veselinović, Štilić, Mujezinović – Juričić. U 45. minuti su u igru ušli Miletić, Bekrić, Čeliković i Lendrić. Od 58. minute su još igrali Muftić, Vrhovac, Blažević, Milićević, Zec, Subašić.