Fudbaleri Željezničara su u okviru 27. kola m:tel Premijer lige BiH savladali Široki Brijeg sa 1:0.

U devetoj minuti opasan napad Plavih. Štilićev udarac je blokiran, potom i Cocalićem iz jako dobre situacije. Bagarić u 18. minuti iskosa šutira pored našeg gola. Galić ubacuje u 20. minuti, Štilić glavom šutira preko gola. Kpan u 24. minuti izlazi sam pred naš gol, Muftić sjajno brani. U narednoj minuti gosti pogađaju stativu. Lukić je sa 16 metara pogodio stativu, potom Bagarić odbijenu loptu šalje preko gola.

Galić u 36. minuti vraća za Štilića koji lucidno sjajno šutira, Josipović fenomenalno brani u korner. Štilić ubacuje u 42. minuti, Santos prebacuje glavom, a Krpić iz teške situacije šutira preko gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Željezničar je poveo u 47. minuti. Drina je snažno šutirao sa 35 metara, Josipović odbranio, potom Krpić šutira, golman Širokog još jednom dobro brani, a nakon toga Amoah koristi odbijanac i šalje loptu u prazan gol.

Amoah šutira u 54. minuti, Josipović brani. Isti igrač u 85. minuti šutira, Josipović ponovo brani.

Željezničar: Muftić – Galić, Drina, Cocalić, Jašarević – Hodžić (18), Mekić – Amoah, Štilić, Santos – Krpić. Još su igrali: Šehić, Beganović, Hajdarević, Kosorić.

Narednu utakmicu Željezničar igra u četvrtak protiv Borca. Susret u Banjaluci počinje u 18:00 sati.