Fudbaleri Željezničara su u okviru prijateljske utakmice savladali kalesijsku Bosnu sa 2:0.

Željezničar je savladao Bosnu sa 2:0. Prvi gol postigao je Sinan Ramović sa bijele tačke u šestoj minuti. Prethodno je oboren Asim Zec. Na 2:0 u 78. minuti povisio je Damir Sadiković na asistenciju Semira Štilića. Imali su Plavi još nekoliko dobrih prilika kao i domaćin, ali je ostalo 0:2 u Kalesiji.

Za Želju su igrali od prve minute: Erić, Stevanović, Stanić, Osmanković, Šehić, Hajdarević, Mujezinović, Ramović, Zajmović, A. Zec, Mehić. U drugom poluvremenu su još igrali: Krpić, E. Zec, Dacić, Sipović, Veselinović, Sadiković.

Narednu utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Mladosti. Susret na Grbavici počinje u 18 sati.