Fudbaleri Željezničara su u okviru 12. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali s Veležom 1:1.

U drugoj minuti Radovac šutira sa 20 metara, Erić lijepom paradom izbacuje u korner. Velež je poveo u šestoj minuti. Cvijanović je ubacio s desne strane, a Mulić neomatan glavom pogodio našu mrežu. Stevanović dobro ubacuje u 11. minuti, Ćosić nespretno reaguje, ali na sreću njegovog tima lopta odlazi malo pored gola i odlazi u korner. Radovac u 33. minuti šutira sa distance, lopta odlazi preko našeg gola.

Mujezinović u 39. minuti šutira lijevom nogom sa vrha kaznenog prostora, Bobić odbija u korner. U 42. minuti dva puta prijeti Željo. Prvo je nakon kornera lopta došla do Kosorića čiji udarac blokiraju defanzivci Veleža pred samim golom, a u nastavku akcije A. Zec mlako šutira i Bobić hvata loptu. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

Kosorić u 60. minuti hvata iskosa volej, lopta odlazi preko gola. Brandao minutu poslije također iskosa pokušava, Erić sigurno brani. Cvijanović u 74. minuti iskosa nakon lijepe akcije izlazi pred naš gol, šutira, Erić sjajno brani. Tri minute poslije Anđušićev udarac s desne strane odlazi pored gola.

Željo do poravnanja dolazi u 80. minuti. Nakon ubačaja sa strane lopta se odbija do Alispahića koji inteligentno preciznim udarcem pogađa mrežu Veleža. Dvije minute poslije Štilić sjajno šutira, lopta odlazi malo preko gola. Juričić se u 88. minuti oslobađa čuvara, ali šutira visoko preko gola. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv Zrinjskog. Susret na Grbavici se igra od 16:30 sati uz direktan prenos na Areni Sport.

Velež: Bobić – Ćosić, Bihorac, Ćivić, Radović – Radovac, Pršeš (Vehabović od 71.), Zeljković – Cvijanović (Ovčina od 84.), Mulić (Anđušić od 61.), Brandao (Osmić od 61.).
Željezničar: Erić – Stevanović (Blažević od 70.), Kosorić, Ikić, Milićević – Hajdarević (Bekrić od 64.), Alispahić – A. Zec (Juričić od 65.), Štilić , Mujezinović – Lendrić (Zec. E od 64.).
Žuti kartoni: Štilić, A. Zec, Stevanović, Anđušić, Radovac,
Crveni karton: Ćivić (dva žuta)