Fudbaleri Željezničara su u okviru 21. kola m:tel Premijer lige BiH savladali Sarajevo sa 2:0.

Bekrić u 18. minuti šutira, Dizdarević brani. Štilić minutu poslije prijeti, ponovo Dizdarević brani. Suljić u 27. minuti gura za Varešanovića koji iskosa šutira pored gola. U 29. minuti velika prilika za Plave, Galić je proigrao Bekrića koji izlazi pred gol Sarajeva, ali Dizdarević odlično brani. Nakon kornera Željo je poveo. Štilić odlično ubacuje, a Armin Hodžić skače i pogađa!

Sarajevo je u 44. minuti imalo dobru priliku. Pidro je ubacio, a Ćataković šutirao preko gola. Minutu poslije Hodžić šutira pored gola. Dupovac je 46. minuti zaradio crveni karton zbog udaranja Štilića bez lopte. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

U 57. minuti Dizdarević brani opasan udarac Bekrića iskosa. Hebibović u 62. minuti šutira sa ivice kaznenog prostora, Bender brani u korner. Hajdarević sjajno prolazi u 70. minuti, šutira, a Dizdarević hvata.

Vučenović glavom šutira preko gola u 74. minuti. Željo do drugog gola dolazi u 90. minuti. Ermin Zec se namjestio i fantastično pogodio iskosa za sigurnu pobjedu Plavih.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Leotara. Susret u Trebinju počinje u 13 sati.

Željezničar: Bender – Galić, Kosorić, Cocalić, Malić – Hajdarević, Mekić – Štilić, Bekrić, Resić – Hodžić. Još su igrali: Beća, Vučenović, Šehić, Zec,
Sarajevo: Dizdarević – Hebibović, Dupovac, Mujakić, Pidro – Đokanović, Kapić, Varešanović, Ćataković, Suljić – Bagarić. Još su igrali: Palić, Avramovski, Velkoski, Ahmetović,