Fudbaleri Željezničara su u okviru 31. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Sarajevom 2:2.

Mekić ubacuje u devetoj minuti iz kornera, Drina glavom šutira pored gola. Udarac Amoaha iskosa u 17. minuti ide pored gola Sarajeva. Domaći su poveli u 33. minuti. Ziljkić je gurnuo za Oliveiru koji je iskosa ubacio, a Varešanović glavom pogodio za 1:0. Jašarevićev udarac iz 37. minute sa 35 metara ide preko gola.

U 54. minuti Varešanovič iskosa šutira, lopta prolazi pored našeg gola. Oliveira šutira u 57. minuti, Muftić sigurno hvata. Santos u 72. minuti krade loptu, ali mlako šutira i Dizdarević brani. Udarac Ziljkića u narednoj minuti ide preko gola Plavih. Sarajevo do drugog gola dolazi u 76. minuti. Kyeremeh je ubacio, a Oliveira glavom pogodio za 2:0.

Plavi do gola dolaze u 79. minuti. Nakon prekida Štilića, Dizdarević brani, a Sulejman Krpić pogađa mrežu Sarajeva. Dvije minute poslije udarac Krpića glavom brani Dizdarević. Drina u 88. minuti šutira nakon gužve, ali Dizdarević brani. I udarac Hodžića iz 90. minute brani Dizdarević. Veliku šansu propuštaju Plavi u 93. minuti. Štilić je ubacio, a Amoah glavom sa dva metra šutira pored gola. Remi Plavima donosi Sulejman Krpić u 95. minuti nakon asistencije Beganovića.

Željezničar: Muftić – Šehić, Kosorić, Drina, Jašarević – Hodžić, Hajdarević, Mekić – Drljo, Amoah, Santos. Još su igrali: Krpić, Štilić, Beganović, Hodžić, Bekrić.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Posušja. Susret na Grbavici počinje u 17:00 sati.