Fudbaleri Željezničara su u okviru pripremne utakmice remizirali sa Akhmatom 2:2.

Prvo poluvrijeme se igralo po izuzetno jakom vjetru i kiši. Mreže su mirovale, a Akhmat je jednom zaprijetio preko Mitrisheva.

Drugo poluvrijeme ekipa iz Groznog odlično otvara i dolazi u vodstvo u 48. minuti. Kadyrov je ubacio sa lijeve strane, a na drugoj stativi Mitrishev odlično hvata volej i pogađa nebranjeni dio našeg gola. Naš tim je poravnao u 66. minuti. Plavi su nakon dobrg presinga oduzeli loptu, Zajmović je nesebično dodao do Lendrića koji pospremna loptu u mrežu Akhmata.

Četiri minute poslije Akhmat ponovo dolazi u vodstvo, a strijelac je ponovo bio Mitrishev. Uslijedilo je nekoliko odličnih prilika za naš tim, a jednu za konačnih 2:2 postavlja Semir Štilić.

Željezničar narednu utakmicu igra sutra protiv Proletera iz Novog Sada.

Željezničar: Kjosevski (Erić od 60.) – Stanić (Stevanović od 60.), Ikić, Jovanović (Kosorić od 46.), Šehić (Pavić od 60.) – Osmanović (Alispahić od 60.) , Jamak (Sadiković od 50.) – Subašić (Zajmović od 60.), Mehić (Štilić od 60.), Veselinović (Mujezinović od 35.) – Dacić (Lendrić od 60.).