Fudbaleri Željezničara su u okviru 33. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Slobodom 1:1.

U trećoj minuti Subašić šutira, Erić dobro brani. Tri minute poslije Željo je stigao do vodstva. Hodžić je iskosa izašao pred gol Slobode, povukao loptu i snažnim udarcem pogodio za slavlje našeg tima.

Dvije minute nakon gola, Sloboda sjajno kombinuje, u završnici Ramić šutira malo pored našeg gola. U 12. minuti glavni sudija nije dosudio penal za naš tim nakon što je oboren Kosorić. Dvije minute poslije Štilić snažno šutira sa distance, lopta pogađa prečku. Štilić je ponovo pokušao u 29. minuti, ovaj put udarac iz slobodnog udarca ide pored gola.

Sloboda do poravnanja dolazi u 40. minuti. Nakon prekida lopta dolazi do Jusića koji šutira i pogađa našu mrežu. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:1.

U 57. minuti Gasal šutira, Erić brani. Minutu poslije Bećin udarac ide preko gola Slobode. Resić prijeti u 66. minuti, lopta ide malo preko gola domaćih. Novi udarac Beće u 69. minuti, i ovaj put ide lopta pored gola.

Željezničar je sezonu okončao na šestom mjestu Premijer lige BiH.

Željezničar: Bender – Galić, Drina, Kosorić, Šehić – Beća, Hajdarević – Subašić, Štilić, Gasal – Hodžić. Još su igrali: Zec, Resić, Kočević,
Sloboda: Erić, Devedžić, Ramić, Beganović, Kurtalić, Beganović, Karišik, Kapetanović, Vesleinović, Balić, Mehmedović.