Fudbaleri Željezničara su u okviru 20. kola WWin Lige BiH poraženi od Širokog Brijega sa 2:0.

U 12. minuti Pranjić iskosa izlazi pred gol, ali Muftić pravovremeni izlazi izbacuje u korner. Nakon kornera Mašić je glavom šutirao, ali je Muftić ponovo sjajno reagovao. Do kraja prvog dijela smo vidjeli dva prodora Drlje i Amoaha, ali većih prilika nije bilo. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

U prvoj minuti nastavka Lukić makazicama šutira, Selimović odbija u korner. Kuprešak je u 55. minuti snažno šutira iskosa sa distance, ali je Muftić sjajnom paradom spasio naš gol. U 58. minuti bilo je 1:0. Kuprešak je pogodio našu mrežu. Haračić u 84. minuti glavom šutira pored gola. Nekoliko minuta poslije nakon kornera Cocalić pokušava, ali ne zahvaća loptu dobru. Konačnih 2:0 postavljeno je u 91. minuti, Mišić je pogodio iz kontre.

Željezničar: Muftić – Cocalić, Cavnić, Radinović – Ovčina, Karić, Selimović, Drljo – Hiroš, Amoah, Krpić. Još su igrali: Štilić, Haračić, Boljević, Radovac, Babaluk.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Sarajeva. Derbi na Grbavici počinje u 18:45 sati.