Fudbaleri Željezničara su u okviru prve utakmice prvog pretkola Konferencijske lige remizirali sa Dinamo Minskom 2:2.

Plavi su od 12. do 14. minute izveli dva kornera, prijetili, ali ipak nije bilo veće opasnosti po gol Dinama. U 16. minuti Bakić iz slobodnog udarca šutira malo pored našeg gola. Jašarević u 23. minuti sa distance šutira, Lapoukhov brani. Četiri minute poslije Bakić iskosa pokušava, lopta ide preko našeg gola. U 32. minuti sjajna akcija Plavih, a u završnici Mekić šutira malo pored gola.

Velika šansa za Želju u 34. minuti. Rustemović je ubacio, Cocalić šutira sa pet metera, Looukhov sjajno brani. Gosti su poveli u 40. minuti nakon brze kontre, Bakhar je pogodio. Krpić opasno prijeti u 43. minuti, lopta ide pored gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:1.

Mekićev udarac iz 48. minute ide preko gola. Dinamo je do drugog gola došao u 51. minuti. Ponovo brza kontra gostiju, a u završnici pogađa Morozov. Amoah iskosa u 54. minuti šutira, golman Dinama ponovo dobro brani. U 57. minuti udarac Štilića rukom zaustavlja defanzivac Dinama, ali se glavni sudija nije oglašavao.

Velika prilika za Plave u 77. minuti. Mekić je fenomenalno gurnuo za Gasal koji vraća za Amoaha čiji udarac pred samim golom blokira defanzivac Dinama. Željezničar do gola dolazi u 85. minuti. Krpić je sjajno ubacio za Haračića koji glavom pogađa za 1:2.  Ludnicu na Grbavici i poravnanje donosi Haračić u 90. minuti.

Željezničar: Mulalić – Galić, Kosorić, Cocalić, Jašarević – Mekić, Štilić, Rustemović – Amoah, Krpić, Drljo. Još su igrali: Gasal, Haračić, Biber, Ovčina, Gasal.

Revanš utakmica se igra za sedam dana u Bakuu.

Partneri utakmice bili su: Hoše komerc, Unior Tehna, Philips – ASBIS, General Logistic, MKF Sunrise, ARKA, Namex, Pivnica Stela, Greenfield, Trattoria Uno, Šahmat, Injazat, Gorenje. Srebreni pokrovitelj: BH Pošta.