Fudbaleri Željezničara su u okviru revanš utakmice prvog pretkola Konferencijske lige savladali Dinamo Minsk sa 2:1.

U 19. minuti Bakhar šutira pored gola sa 20 metara. Željezničar je poveo u 41. minuti. Jašarević je oštro ubacio, a Sachivko je postigao autogol. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:1.

U 51. minut Amoah izlazi pred gol Dinama, šutira, ali golman domaćih dobro brani. Domaći su proavnali u 61. minuti, a strijelac sa 11 metara bio je Sedko. Dobra šansa za Dinamo u 70. minuti, ali Mulalić pravovremenom reakcijom spašava naš gol. U 77. minuti Plavi dolaze do novog vodstva. Jašarević je ubacio, a Krpić pogodio za 1:2.

Sedko u 87. minuti iskosa šutira, Mulalić paradom spašava gol. Minutu poslije isti igrač šutira sa distance, Mulalić ponovo brani. U 92. minuti sjajna šansa za Amoaha koji iskosa šutira malo pored gola.

Željezničar: Mulalić – Drina, Kosorić, Cocalić – Galić, Mekić, Biber, Rustemović, Jašarević – Amoah, Krpić. Još su igrali: Dubačkić, Ovčina, Gasal, Haračić.