Fudbaleri Željezničara su u okviru 1. kola WWIN Lige BiH poraženi od Širokog Brijega sa 1:0.

U šestoj minuti Hiroš snažno šutira sa distance, Tomić brani u korner. Široki je vrlo brzo nakon toga poveo. Nakon dubinskog pasa, Marijan Ćavar iskosa hvata volej i postiže gol.

U 23. minuti Hiroš iskosa gađa, lopta ide malo preko gola. Minut poslije udarac Al Jabera u korner blokira Senić. Al Jaber sjajno u 29. minuti šutira sa 18 metara, Tomić paradom izbacuje u korner. Nakon kornera Krpića glavom šutira preko gola. U 33. minuti nakon kornera i udarca Karamarka siguran pogodak spašava Musa.

Udarac Vukoje iskosa u 45. minuti blokira Taraba u korner. Nakon kornera Cavnić glavom šutira, lopta ponovo ide u korner. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:1.

U 49. minuti gosti su izveli brz kontranapad, a u završnici Kožulj šutira pored gola. U narednom napadu Boljević snažno šutira iskosa, Tomić brani. Radovac u 55. minuti šutira sa 25 metara, lopta ide pored gola. Hiroš u 59. minuti lucidno upošljava Krpića čiji udatac brani Tomić.

Ponovo Radovac sa distance šutira, ovaj put Tomić brani u korner. U 61. minuti Cavnićev udarac glavom sjajno brani Tomić. Široki je još jednom zaprijetio u 71. minuti nakon kontre, Ćavar je na kraju ubacio, pogodio stativu, a Galić izbacio u korner. Tomić je u 81. minuti odbranio i Karićev udarac sa distance. U 90. minuti Radovac glavom šutira malo pored gola Širokog Brijega.

Željezničar: Muftić – Galić, Cavnić, Karamarko, Šabić – Đorić, Al Jaber – Boljević, Vukoja, Hiroš – Krpić. Još su igrali: Radovac, Cvetanoski, Zubanović, Karić,

Željezničar narednu utakmicu igra u subotu protiv Veleža. Susret u Vrapčićima počinje od 21:00 sati.

Fotogaleriju sa utakmice možete pogledati ovdje.