Fudbaleri Željezničara su u okviru treće pripremne utakmice poraženi od Zrinjskog sa 1:0. Za ekipu Zrinjskog ovo je bila posljednja provjera pred evropske utakmice, dok Plave očekuje još dio priprema i nekoliko utakmica.

U petoj minuti udarac sa distance Ćužea sigurno hvata Muftić. Nekoliko minuta poslije Galić i Muftić spašavaju gol požrtvovanom reakcijom. Zrinjski je poveo u 18. minuti. Nakon ubačaja sa strane, Šunjić je glavom pogodio za 1:0. Prvi dio u kojem je naš tim pokazao čvrstinu završen je rezultatom 1:0.

Udarac Kiša iz 59. minute odlazi preko gola. Nekoliko minuta ranije Boljević iskosa ubacuje, Marić reaguje prije Krpića. Prskalo u 85. minuti sa 20 metara šutira pored našeg gola. U 89. minuti Đorić sa vrha kaznenig prostora šutira preko gola. I drugi dio je pokazao dobru defanzivnu igru našeg tima što je u ovom dijelu priprema i na ovoj utakmici bio primarni cilj.

Željezničar: Muftić – Galić, Cavnić, Karamarko, Marković – Karjašević, Al Jaber – Cvetoski, Hiroš, Boljević – Krpić. Još su igrali: Vukoja, Karić, Odinaka, Đorić, Laušević, Al Saleh, Abdulahović, Zubanović, Mahmić, Drina, Šabić.

Zrinjski: Marić – Ćorluka, Šunjić, Barišić, Tičinović – Ivančić, Savić – Malekinušić, Kiš, Ćuže – Mulahusejnović. Još su igrali: Memija, Jakovljević, Karačić, Mlinar, Posavec, Sabljić, Ramić, Prskalo.

Zahvaljujemo se Zrinjskom na gostoprimstvu i želimo im sreću u Konferencijskoj ligi.