Fudbaleri našeg Željezničara su u Zenici poraženi od domaćeg Čelika sa 1:0, a jedini pogodak je postigao Fenan Salčinović.

Čelik je agresivnije i bolje otvorio utakmicu te su zaprijetili preko danas odličnog Karića dva puta. U 34. minuti Čelik je zasluženo i poveo. Karić je uposlio Salčinovića koji snažnim udarcem matira Kjosevskog za vodstvo Čelika, a kasnije će se ispostaviti i konačan rezultat.

U drugom poluvremenu je Željo imao veći posjed lopte i nekoliko dobrih situacija pred golom Zeničana. Bekrić je pogodio stativu, a potom Lendrić zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije. Nedugo zatim Lendrić pogađa stativu, a još su zaprijetili Tiago i Blagojević. Za Čelik je veliku priliku propustio Karić kada je izašao sam pred golmana Plavih.

U nastavku pogledajte video izvještaj sa utakmice.