Fudbaleri našeg Željezničara su na svojoj Grbavici slavili protiv mostarskog Veleža rezultatom 2:1.

Plavi su odlično otvorili susret i poveli već u devetoj minuti. Đelmić je proigrao Sadikovića koji ubacuje, a Zoran Kokot rutinski trese mrežu gostiju. Potom je uslijedila nešto sporija igra sa obje strane, a vrijedi istaći prilike Đelmića i Kokota.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Velež i postiže pogodak preko Anesa Haurdića. Nekoliko minuta zatim, Kosorić i Kodro su dobili crvene kartone. Nakon toga Plavi svim silama kreću naprijed, te vrlo brzo postižu pogodak. D. Sadiković je poslao dugu loptu za rezervistu Tiaga koji ubacuje, a Đelmić postiže pogodak za veliko slavlje na Grbavici.

Do kraja je Željezničar propustio još nekoliko dobrih situacija za postizanje gola. U narednom kolu Željo će u Zenici gostovati kod domaće ekipe Mladosti.