Mlada reprezentacija naše zemlje poražena je u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Norveške sa 2:0.

Izabranici Darka Nestorovića su kvalifikacije otvorili porazom u Norveškoj. Golove su postigli Elyounoussi u 45. minuti i Aursnes u 88. minuti. Naša reprezentacija je pružila solidan otpor favorizovanim domaćinima.

Od prve minute na terenu su igrala tri naša prvotimca, Damir Sadiković, Amir Hadžiahmetović i Kerim Memija. U drugom poluvremenu priliku je dobio i najbolji strijelac Premijer lige Riad Bajić. U 77. minuti je Sadiković dobio drugi žuti karton i ranije je napustio utakmicu.

Pored pomenutih prvotimaca Plavih, nastup su ubilježila dva fudbalera koja su prošla omladinsku školu na Grbavici. Riječ je o Harisu Hajradinoviću, fudbaleru Genta, te Arminu Hodžiću, fudbaleru Dinama.