Reprezentacija Bosne i Hercegovine je u okviru polufinala Kirin cupa savladala reprezentaciju Danske nakon izvođenja penala.

A reprezentacija naše zemlje nalazi se u Japanu gdje nastupa na Kirin cupu zajedno da Danskom, Japanom i Bugarskom. U okviru polufinala BiH je odmjerila snage sa Danskom, a nakon 90 minuta rezultat je glasio 2:2.

Danci su su vodili sa 2:0 golovima Kjaera i Fischera. U drugom dijelu Milan Đurić sa dva pogotka poravnava rezultat. Nako ntoga uslijedili su penali, a sigurni za našu reprezentaciju su bili Krunić, Hodžić, Stevanović i Medunjanin, dok je udarac Vrančića odbranio golman Schmeichel. Sa druge strane Šehić je odbranio penal Vestergardu, a Christensen je promašio cijeli gol.

Fudbaler našeg Željezničara, Miroslav Stevanović, u igru je ušao u 81. minuti, dok je Aleksandar Kosorić utakmicu posmatrao sa klupe. Od bivših naših fudbalera su igrali Šehić, Hodžić i Cocalić.