Fudbaleri našeg Željezničara su u okviru pripremne utakmice remizirali sa mostarskim Veležom rezultatom 1:1.

Plavi su počeli u sastavu: Antolović – Memija, Zeljković, Kosorić, Kvesić – D. Sadiković, Tomić, Đelmić, Bučan, Varea – Bajić.

Plavi su bili bolji rival, stvarali prilike, a u 34. minuti su i poveli golom Riada Bajića. Do kraja prvog dijela je Juan Manuel Varea propustio veliku priliku.

U drugom dijelu su priliku za igru dobili Čolić, Uzelac, E. Sadiković, Hadžiahmetović i Nuspahić. Tako su Plavi drugi dio igrali u sastavu: Antolović – Čolić, Zeljković, Uzelac, Bučan – E. Sadiković, Tomić, Hadžiahmetović, Nuspahić, Đelmić – Bajić.

U 63. minuti je Hadžiahmetović imao stopostotnu priliku, ali je loše šutirao. Igrala se 78. minuta kada je Velež poravnao rezultat.

Tokom priprema u Međugorju, Plavi su odigrali četiri pripremne utakmice. Savladali su Hajduk (6:5) i Slogu (2:0), remizirali sa Veležom, te ubilježili poraz od Širokog Brijega (2:1).