Fudbaleri našeg Željezničara su poraženi u okviru pripremne utakmice od Širokog Brijega rezultatom 2:1.

Plavi su od prve minute igrali u sastavu: Antolović – Memija, Zeljković, Kosorić, Kvesić – E. Sadiković, Tomić, Varea, Baša, Hiroš – Turković.

Teren za igru je bio jako težak, a nismo vidjeli ništa do 13. minute kada je Mihaljević šutirao, a Antolović odbranio. U 19. minuti je Plazonić šutirao iz slobodnog udarca, a Antolović sigurno hvatao loptu.

Nakon toga su i Plavi zaprijetili preko Turkovića i Baše, ali se rezultat nije mijenjao. Ipak, u 27. minuti Brekalo je šutirao, lopta pogodila Turkovića i završila u našoj mreži. Do kraja prvog dijela je Zakarić propustio dobru priliku.

Drugi dio za Želju su igrali: Kjosevski – Čolić, Bogdanović, Asanović, Bučan – Hasanović, Hasković, D. Sadiković, Lekanić, Nuspahić – Bajić. U osmoj minuti nastavka su Plavi poravnali rezultat. Bajić je ubacio, a D. Sadiković pogodio mrežu Širokog Brijega. Nakon gola tempo utakmice je znatno pao, a nakon još jednog prekida je Široki došao do prednsoti. Kresinger je glavom matirao Kjosevskog.

U drugom polufinalnom susretu GOŠK je savladao Hajduk, te će tako Plavi sutra odmjeriti snage sa splitskim Hajdukom.