Fudbaleri našeg Željezničara su u okviru pripremne utakmice savladali Hajduk nakon izvođenja penala rezultatom 6:5.

Već u trećoj minuti je Hajduk poveo. Maglica je prošao po desnoj strani, ubacio loptu, a Mezga matirao Antolovića. Ipak, tri minute poslije jedanaesterac za našu ekipu. Siguran sa bijele tačke je bio Sead Bučan. Potom se igralo dosta nepovezano na sredini terena zbog jako lošeg terena. Pred kraj prvog dijela je Hajduk imao dvije prilike preko Maglice i Milevskog.

Na početku je Varea pokušao, ali je lopta otišla preko gola. Maglica i Nižić nisu uspjeli matirati našeg golmana iz dobrih situacija, a nekolimo minuta nakon toga je Bajić šutirao sa 20 metara pored gola. Pred kraj susreta je ušao Bencun koji je imao dvije dobre prilike, ali se rezultat nije mijenjao. Pobjednika su odlučili penali.

Sigurni za našu ekipu sa 11 metara su bili Bajić, Bučan, Čolić, Hiroš i Tomić. Za Hajduk je promašio Bencun.

Plavi su počeli u sastavu: Antolović – Memija, Bogdanović, Zeljković, Kvesić – Hasanović, Tomić, D. Sadiković, Bučan, Nuspahić – Bajić. Još su igrali: Varea, E. Sadiković, Baša, Čolić, Kosorić, Hiroš.