Šest fudbalera Željezničara boravi na posudbama u klubovima Prve lige Federacije, a proteklog vikenda svi su ubilježili nastup.

Eldar Šehić i Semir Dacić igraju na posudbi u tešanjskom TOŠK-u koji je proteklog vikenda u Gračanici savladao Bratstvo sa 1:0. Gol odluke je postigao Kalesić. Šehić je odigrao svih 90 minuta, a Dacić je u igru ušao u 31. minuti i igrao do kraja susreta.

Aldin Ćeman, Denis Žerić i Aldin Šehić su odigrali cijelu utakmicu za Igman u gostujućoj pobjedi nad Goraždem od 2:0. Golove su postigli Tatar i bivši naš omladinac Kašić.

Vernes Karavdić je branio 90 minuta za Jedinstvo i sačuvao mrežu u Visokom u remiju protiv Bosne.

Jedinstvo je treće na tabeli sa 29 bodova, TOŠK je na petom mjestu sa dva boda manje, dok je Igman sedmi sa 22 osvojena boda.